T.C.
AYDIN VALİLİĞİ
İL BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ
 
05 Eylül 2016
BASIN BÜLTENİ
 
                                                                                                          
        Bazı yerel basın organlarında İncirliova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vafkı Mütevelli Heyeti seçimleri ile ilgili bilgilere yer verilmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.        
        Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı karar organı, aralarında sivil toplum kuruluşları temsilcisinin de bulunduğu Vakıf Mütevelli Heyeti olup bu heyet 12 kişiden oluşmaktadır. Vakıf tarafından yapılan yardımlara mütevelli heyetinin oy birliği ile karar verilmektedir.
        Bu kapsamda 3294 Sayılı ve 5263 Sayılı Kanunun 19. Maddesi gereğince “Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarından seçecekleri bir temsilciyi” Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına üye olarak kendileri oylamayla seçmektedir.           
        Bu amaçla İncirliova’da faaliyet gösteren sosyal yardım amacı ile kurulan Sivil Toplum Kuruluşları, kendi aralarında yapmış oldukları oylama ile M.Y yi Vakıf Mütevelli Heyetine üye olarak seçmişlerdir. 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile M.Y nin mensubu olduğu dernek kapatılmış, yönetim kurulu görevi sonlandırılmıştır. M.Y nin Vakıf Mütevelli Heyetinin 10.08.2016 tarih ve 11 sayılı kararı ile Kanun Hükmünde Kararnamenin gereği olarak Vakıf Mütevelli Heyeti üyeliği sona ermiştir. Boşalan Mütevelli Heyeti üyeliğine, Sivil Toplum Kuruluşlarının kendi üyeleri arasından belirlediği İ.S seçilmiştir.
        Yapılan iş ve işlemler tamamen yasal çerçevede gerçekleştirilmiş olup, hiçbir kişi ve kurumun talimatı ve referansı söz konusu değildir.
        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
                                                                                                                                                                     İncirliova Kaymakamlığı